Ясна енергія: від заощаджень до заробітку

Через різноманіття енергоефективних приладів на ринку розгубитися можуть навіть спокушені користувачі побутової техніки та гаджетомани. Природне бажання економити витрати на електроенергію і забезпечити власний комфорт впирається у питання – де в одному місці обрати рішення, перевірені та оптимальні за співвідношенням ціна-якість-надійність? Неочевидна відповідь – звернутися до постачальника електроенергії, щоб зменшити енерговитрати удвічі, та ще й заробити. Здавалося б, навіщо постачальнику електроенергії допомагати споживачам скорочувати рахунки. Бо що менше така компанія продає кіловат-годин, то менше заробляє?

Генеральний директор YASNO Абдулла Кьоксал

«Ціна на електроенергію для населення в Україні у жовтні знизилася. Але споживачі завжди шукатимуть способи зекономити. Ми як постачальник електроенергії з великим досвідом та експертизою прагнемо у цьому допомогти, – розповідає генеральний директор постачальника електроенергії, газу та енергоефективних рішень YASNO Абдулла Кьоксал (Abdullah Koksal). – Клієнти, які раціонально використовують електроенергію, не накопичують боргів. Пропонуючи енергоефективні продукти, ми заробляємо на їх продажу, будуємо довготривалі стосунки з клієнтами та конкуруємо з іншими компаніями».
YASNO – постачальник електроенергії, газу, рішень з енергоефективності та електромобільності для 3,5 мільйона клієнтів у Києві, Дніпропетровській, Донецькій та інших областях. Бренд YASNO цього року святкує другу річницю. Коли він був презентований у листопаді 2019-го, то одразу запропонував клієнтам нові продукти та послуги, що розширюють їхні можливості: допомагають зменшувати витрати на комуналку, підвищувати комфорт, робити свій внесок у покращення екології. За два роки свого розвитку YASNO привніс на ринок нову якість комунальних та енергетичних послуг завдяки швидкому обслуговуванню, цифровим сервісам, простій та зрозумілій комунікації з клієнтами. Досвід бренду почали наслідувати й інші компанії.
Генеральний директор YASNO Абдулла Кьоксал (CEO of YASNO Abdullah Koksal)
Генеральний директор YASNO Абдулла Кьоксал (CEO of YASNO Abdullah Koksal)
Європейські зобов'язання
За даними соціологічного дослідження аналітичного центру DiXi Group, оприлюдненого у квітні 2021 року, 44% опитаних очікують від держави зниження рівня споживання енергоресурсів – таким вважають один із пріоритетних напрямів енергополітики в Україні. Натомість в YASNO переконані: якщо розумно використовувати кожну кіловат-годину, тоді й не потрібні обмеження в обсягах споживання, а сплачувати за електроенергію можна менше. У Європі існує досить поширена практика, коли постачальники енергоресурсів (електроенергії, газу, тепла) надають своїм клієнтам супутні товари та послуги для зменшення комунальних витрат. Наприклад, допомагають розраховувати можливу економію, надають консультації з енергоефективності, навчають ощадливості, підтримують перехід своїх клієнтів на «зелені» джерела енергії та електротранспорт.

Таким самим шляхом протягом двох років іде і YASNO. У березні 2020 року понад 90 європейських компаній приєдналися до ініціативи міжнародної асоціації постачальників електроенергії та газу Eurelectric «Бути рушієм змін: 15 зобов'язань перед споживачами». Вони зобов'язалися сприяти впровадженню послуг з енергоефективності та електромобільності, робити їх більш доступними для клієнтів, сприяти поширенню енергетичних інновацій та переходу на відновлювальні джерела енергії. YASNO став єдиним українським постачальником серед підписантів.

Спираючись на європейський досвід, YASNO пропонує клієнтам цілий портфель «зелених» продуктів і рішень. «Додаткова цінність YASNO – це саме комплексні пропозиції, що допомагають населенню та підприємствам розумно використовувати енергоресурси», – впевнений Абдулла Кьоксал (Abdullah Koksal).
«Зелений» постачальник YASNO пропонує клієнтам:
 • енергоефективні набори – для економії електроенергії;
 • ощадливу кліматичну та побутову техніку;
 • зарядні станції для електромобілів (для дому та бізнесу);
 • домашні сонячні електростанції – зі встановленням «під ключ»;
 • системи зберігання енергії; • послуги енергоаудиту та енергосервісу для підприємств.
Енергоефективні набори від YASNO допомагають заощаджувати до 50% на рахунках за електроенергію
Енергоефективні набори від YASNO допомагають заощаджувати до 50% на рахунках за електроенергію
Доки всі сплять

Енергоефективні набори від YASNO допомагають українським родинам заощаджувати до 50% на рахунках за електроенергію завдяки «нічному» тарифу. Це спеціальний тариф, який в Україні діє з 23:00 до 7:00, у години мінімального навантаження енергосистеми. За спожиту в цей час електроенергію побутові споживачі можуть сплачувати 50% від звичайного тарифу для населення. Для користування «нічним» тарифом необхідно встановити двозонний лічильник.

До наборів для економії від YASNO входять:
 • електронний двозонний лічильник разом із послугою встановлення «під ключ»;
 • програмована «розумна» розетка, яка дозволяє автоматично вмикати під'єднані енергоємні прилади в години економії й не перейматися через нічне увімкнення вручну;
 • комплект ощадливих LED-ламп, кожна з яких споживає до 10 разів менше електроенергії порівняно зі старими лампами розжарювання і дає змогу сплачувати менше за освітлення;
 • інструкція з економії – збірка рекомендацій та порад для зниження витрат на електроенергію, за дотримання яких родина почне більш ефективно споживати енергоресурс і заощаджувати кошти.
Такими наборами від YASNO користуються вже 58 тисяч українських родин.
Складники енергоефективного набору дозволяють зменшувати витрати на електроенергію без зайвих зусиль та обмежень. Лише близько 30% електроенергії люди споживають у вечірні, нічні та вранішні години. Так, холодильник, наприклад, працює цілодобово. Але є побутові справи, які можна змістити на години з «пільговим» тарифом: вмикати бойлер, обігрівач, теплу підлогу, кондиціонер, мультиварку, пральну та посудомийну машину, заряджати смартфони та ноутбуки. Вмикати техніку у потрібний час допомагають вбудовані таймери. Якщо прилади не мають таймерів, їх можна під'єднати до програмованої розетки з набору YASNO. Деякими моделями розеток можна керувати навіть зі смартфона через інтернет. При замовленні енергоефективного набору від YASNO можна обрати один із трьох видів програмованих розеток: із механічним добовим таймером, із цифровим тижневим таймером або з можливістю дистанційного керування через мобільний додаток та Wi-Fi.

Ще один варіант для зменшення витрат на електроенергію – використання побутової техніки з високим класом енергоефективності. Придбати таку техніку можна на сайті енергопостачальника або у найближчому енергоофісі YASNO. В онлайн-магазині за адресою shop.yasno.com.ua зібрані безпечні, доступні та енергоефективні моделі водонагрівачів, кондиціонерів, керамічних електронагрівальних панелей, пральних машин та інших приладів.
На швидкісній станції мережі YASNO E-mobility
На швидкісній станції мережі YASNO E-mobility можна за 20 хвилин підживити електрокар до 80%
Заряджання на швидкість

Усе більше українців змінюють автівки з двигуном внутрішнього згорання на електромобілі або купують їх як другий автомобіль для родини. Станом на вересень цього року зареєстровано вже понад 30 тисяч таких авто. Електрокари більш прості в користуванні та обслуговуванні, екологічні та майже безшумні. А при правильному заряджанні можуть бути ще й економнішими.
YASNO розвиває мережу зарядних станцій для електромобілів YASNO E-mobility. Швидкісні станції потужністю 50 кВт дозоляють за 20 хвилин підживити машину до 80% та поповнити запас ходу на 100-125 км пробігу (залежно від марки автівки та режиму їзди).
YASNO встановив 29 таких зарядок у Києві, Дніпрі, Харкові та на ключових автомагістралях у напрямку від столиці до Одеси, Львова, Полтави та Харкова. У розвиток інфраструктури для заряджання електрокарів компанія інвестувала вже понад 35 млн грн.

В YASNO можна придбати й обладнання для домашнього або корпоративного заряджання електромобіля. Станції змінного струму – це зручне рішення для власників приватних будинків. Не треба чекати на публічній станції, доки поповниться заряд: автомобіль підключено до електромережі – і можна займатись своїми справами. Обладнання має потужність від 7 до 22 кВт, різні типи зарядних портів для різних моделей електрокарів, різний смарт-функціонал. Власники домашніх зарядних станцій для електромобілів також замовляють в YASNO енергоефективні набори з двозонним лічильником, щоб поповнювати акумулятор удвічі дешевше з 23:00 до 7:00 завдяки «нічному» тарифу.
«Попри стрімке зростання кількості електромобілів на сьогодні такий вид транспорту в Україні все ще не поширений і значно поступається бензиновим аналогам. Серед стримувальних чинників – висока вартість електрокарів та недостатньо розвинута інфраструктура (бракує насамперед саме швидкісних станцій). Цьогоріч ми плануємо розширити географію розміщення наших станцій потужністю 50 кВт», – розповідає Абдулла Кьоксал (Abdullah Koksal).
YASNO пропонує клієнтам встановлення домашніх сонячних станцій «під ключ». Це означає, що компанія-постачальник виконує повний спектр робіт:
 • комплектацію якісного сертифікованого обладнання;
 • доставку та встановлення;
 • супутні роботи з заміни лічильника;
 • підвищення потужності, якщо в цьому є необхідність.
Завдяки вигідному «зеленому» тарифу
Власники домашніх сонячних станцій заробляють завдяки продажу електроенергії за «зеленим» тарифом
Заробіток «на сонці»

Ще один тренд, який набирає популярності в Україні, – це встановлення домашніх сонячних електростанцій. Таких у нашій країні, за даними Держенергоефективності, станом на липень 2021 року налічується вже понад 35 тисяч. Приватні СЕС перетворюють енергію сонця на електричну. Частину згенерованої електроенергії їх власники (їх ще називають просьюмерами) використовують на потреби власної оселі. Якщо прилади споживають менше, ніж вироблено, надлишок продають у мережу. За це власники сонячних станцій щомісяця отримують виплати за «зеленим» тарифом, що встановлюється державою. Нині «зелений» тариф в Україні – один із найвигідніших у Європі, що дозволяє просьюмерам заробляти в середньому 15-20 тисяч гривень на місяць влітку. Трохи менший заробіток є і в інші сезони.

Завдяки вигідному «зеленому» тарифу, а також істотному здешевленню обладнання, що відбулося в останні кілька років, термін окупності сонячних станцій знизився. Тепер це в середньому 4-5 років. Звісно, строк залежить від безлічі чинників, але можливість відчути себе повністю енергонезалежним доступна одразу після встановлення. При цьому термін експлуатації сонячних панелей – понад 25 років.

Домашні СЕС – це можливість для власників приватних будинків самостійно забезпечувати потреби в електроенергії, заощаджувати на рахунках, бути енергетично автономними (за умови встановлення системи зберігання енергії), піклуватися про довкілля та збільшувати ринкову вартість свого житла.
Сонячні станції генерують енергію вдень, коли світить сонце. Вночі вона подається, як зазвичай, із загальної електромережі. Тому в YASNO рекомендують звернути увагу на системи зберігання енергії. Вони дозволяють накопичити електроенергію, яку генерують сонячні панелі протягом дня. Споживати її можна пізніше, наприклад, уночі, коли сонце не світить, або під час стихії, коли мережа не забезпечує електроенергією. YASNO пропонує рішення для зберігання енергії на добу або тиждень.
Для бізнес-клієнтів (промислових виробництв, офісних та торговельних центрів, складських приміщень) YASNO пропонує комплексні рішення з енергоефективності:
 • енергосервіс – розробка, фінансування та впровадження енергоефективних проєктів «під ключ»;
 • енергоаудит – енергетичне обстеження об'єкта з метою визначення можливої економії, джерел втрати енергоресурсів, необхідних енергоефективних заходів, їх вартості та термінів окупності;
 • навчання – тренінги з основ енергоменеджменту та енергоаудиту за власними розробленими програмами;
 • консалтинг – послуги у сфері управління енергетичними ресурсами.
Генеральний директор YASNO Абдулла Кьоксал (CEO of YASNO Abdullah Koksal)
YASNO інвестує власні кошти в енергоефективну модернізацію підприємств
Модернізація «під ключ»

Окрім продажу енергоефективних товарів та послуг, YASNO також вкладає власні кошти в енергоефективні проєкти для своїх клієнтів. За рахунок інвестицій від YASNO можна модернізувати підприємство або будівлю. При цьому енергопостачальник гарантує певний рівень економії енергоресурсів та витрат на них. Свої інвестиції YASNO повертає за рахунок частини зекономлених клієнтом коштів. Отже, клієнт розраховується за своє оновлене обладнання виключно за рахунок досягнутої економії. У цьому й полягає принцип такої послуги, як енергосервіс.
На умовах енергосервісу YASNO вже виконав понад 90 проєктів на українських промислових підприємствах та в бюджетних установах (дитячих садках, школах, лікарнях). Сумарний обсяг інвестицій – майже 550 млн грн. Проєкти, реалізовані YASNO на умовах енергосервісу, показують середню економію 80-90%, що дозволяє підприємствам-клієнтам економити до 170 млн кВт·год або 350 млн грн вартості енергоресурсів на рік. У найближчі 5 років компанія планує інвестувати в модернізацію підприємств своїх клієнтів близько 1 млрд грн.
За допомогою енергосервісу можна оновити електродвигуни, освітлення, кліматичні системи, компресори, встановити на даху підприємства сонячні панелі, модернізувати системи опалення для економії газу та теплової енергії, а також зменшити витрати на реактивну енергію.
«За два роки ми значно розширили лінійку продуктів і рішень для клієнтів і надаємо їх «під ключ». Наша особливість – саме в комплексності послуг, принципі єдиного вікна. Цей напрям розвитку лишається пріоритетним: плануємо і надалі впроваджувати нові зручні енергетичні рішення та сервіси й популяризувати «зелену» енергію», – говорить Абдулла Кьоксал (Abdullah Koksal), генеральний директор YASNO.
Made on
Tilda